25.06.2020
Трудов наставник, Фондация "Светът на Мария"
Месторабота София; Постоянна работа; Непълно работно време; Подходяща и за кандидати с малък или без опит

Трудов наставник

Представяне на Фондация „Светът на Мария“ и на Дневния център „Светове“
Мисията на фондация „Светът на Мария“ е да подобрява качеството на живот на хората с интелектуални затруднения и техните семейства, както и да подпомага личностната им реализация чрез осигуряване на достъп до качествени услуги, развиващо обучение и подходяща трудова заетост.
Целта на Дневния център е да осигурява включваща, приемаща и стимулираща развитието среда и ежедневни занимания за лица с интелектуални затруднения, насочени към подобряване на тяхното качество на живот и изграждане на умения и нагласи, способстващи тяхната социална интеграция.
Дневният център функционира като държавно делегирана дейност, като дейността му се допълва и доразвива с проекти и дейността на социалното предприятие „Бон апети от Светът на Мария“ и Работилница „Светове“.

Описание на позицията:
Трудовият наставник оказва съдействие за изграждане на трудови умения при хората с интелектуални затруднения, като организира и провежда занимания за обучение, трудова практика и подкрепена заетост.
Трудовият наставник осъществява социална работа с потребителите на социалната услуга „Дневен център с трудови дейности „Светове“. Неговите отговорности са свързани с подпомагане на участниците в програмите за трудова практика, трудово обучение и трудово наставничество. Активно взаимодейства с хората с интелектуални затруднения, техните близки, работодатели и останалите сътрудници на Дневния център.

Основни функции:
- Организира подходящите трудова практика, трудово обучение и подкрепена заетост за клиентите на Дневния център;
- Придружава и въвежда клиентите на работното им място или в трудовата им практика.
- Участва в дейности и трудови занимания за клиентите в центъра.
- Провежда групи за обмяна на опит;
- Води менторски разговори и оказва социална подкрепа на хората с интелектуални затруднения по програмите и техните близки
- Води професионална документация и изпълнява административни задачи.

Условия за работа:
- Трудов договор и допълнително материално стимулиране;
- Работа в екип отворен за развитие и търсещ решения;
- Модерна и динамична работна среда;
- Преминаване на вътрешно екипно обучение;
- Подкрепа и насърчаване за развитие;
- Гъвкаво работно време;
- Карта за градски транспорт.

Изисквания:
- Положително отношение към хората с интелектуални затруднения;
- Висше образование. Предимство е образование или специализация в сферата на социалната работа или педагогически опит;
- Опит с работа с хора;
- Добри комуникационни умения;
- Умения за работа с Windows, MS Word и др.
- Владеене на английски език е предимство
- Готовност за работа на гъвкаво работно време

Документи за кандидатстване:
- Мотивационно писмо;
- Автобиография и копие от диплома за висше образование

Срок за кандидатстване: 24 юли 2020 г.

Кандидатствай по тази обява
Фондация "Светът на Мария"  Известие за нови обяви
Повече за Фондация "Светът на Мария"
Всички обяви на Фондация "Светът на Мария"