28.11.2019
Библиотекар, ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ ФИЛИАЛ - ВРАЦА  Вижте визитка на компанията
Месторабота Враца; Постоянна работа; Пълно работно време; Подходяща и за кандидати с малък или без опит; Заплата от 700 до 900 BGN (Бруто); Езици: Английски

Библиотекар

Функции на длъжността:
Следи книжния пазар, информира се за новостите в него и системно комплектува библиотечния фонд с традиционни и други носители на информация, съобразно профила на учебното заведение.

Основни трудови задължения:
1. Организира и извършва ежегодния абонамент на периодични издания с педагогическа, психологическа и методическа насоченост.
2. Извършва обработка, индивидуална и обща регистрация на новопостъпили библиотечни документи в електронен каталог. Сигнира и класифицира библиотечните документи. Поддържа систематично азбучното подреждане на библиотечния фонд и организира пълноценното му използване, опазване и съхранение.
3. Полага усилия за максимално задоволяване на читателските търсения.
4. Извършва справочно-информационно и библиографско обслужване, като за целта:
- работи за разпространение на библиотечно-библиографски знания сред потенциалните читатели - преподаватели, студенти и персонал;
- извършва писмени и устни справки по теми, свързани с учебния процес.
5. Участва, посредством библиотечни културно-просветни форми, в провеждането на тематични и други дейности, организирани в учебното заведение.
6. Поддържа системни връзки с университетски библиотеки и издателства и, при необходимост, осъществява междубиблиотечен обмен.
7. Работи с компютър, принтер, скенер, ксерокс и друга техника, свързана с изискванията за тази работна позиция.
8. Изпълнява и други, конкретно възложени, задачи, свързани с длъжността.

ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ ФИЛИАЛ - ВРАЦА  Известие за нови обяви
Повече за ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ ФИЛИАЛ - ВРАЦА
Всички обяви на ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ ФИЛИАЛ - ВРАЦА